Start KOP ZG PTTK Komisja XVIII kadencji KOP ZG PTTK - 25 lat DPN
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 12.06.2015 Komisja Ochrony Przyrody ZG PTTK oraz grupa Instruktorów Ochrony Przyrody uczestniczyła w obchodach 25 lecia Drawieńskiego Parku Narodowego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli PTTK. Uczestnicy V Zlotu Turystów Przyrodników podczas Akademii 25 lat DPN.

Uroczysta Akademia przygotowana przez pracowników DPN odbyła się w Sali Kinowej Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie. Na wstępie wyświetlono film ok. 2 min, który składał się ze zdjęć zrobionych na terenie DPN. W połączeniu z muzyką dawało się odczuć ciarki na plecach. Następnie przywitano gości przybyłych na uroczystość. Następnie wygłoszono dwa okolicznościowe wykłady. Pierwszy wykład wygłosiła prof. Janina Jasnowska pt. "Jak to było jak jeszcze parku nie było". Wszyscy zebrani dzięki tej refleksji mogli zapoznać się z historią powstania Drawieńskiego Parku Narodowego. Drugi wykład wygłosił Dyr. Parku dr inż. Paweł Bilski pt. "Pomiędzy człowiekiem a naturą". Wykład dotyczył działalności Parków Narodowych jego cennych wartości przyrodniczych a rzeczywistością czyli problemów finansowania, udostępniania oraz ochrony.

Po wysłuchaniu wykładów zaproszeni goście wręczyli na ręce Dyrektora Drawieńskiego Parku Narodowego podziękowania, kwiaty i upominki. W imieniu PTTK kol. Andrzej Wąsikowski wręczył Dyplom Honorowy PTTK dla Jubilata.

fot. Paweł Idzik

W dalszej części spotkania odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie. Atmosfera Jubileuszu 25 lat Drawieńskiego Parku Narodowego towarzyszyła nam później przez cały Zlot.

 
Ankieta
Odznaka "Turysta Przyrodnik" powinna być traktowana jako:
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Logowanie